תעודת הזהות של רומניה

רומניה (ברומנית: ) היא רפובליקה בצפון-מזרח חצי האי הבלקני, הנמצא בדרום-מזרח אירופה. המדינה גובלת עם אוקראינה בצפון וגם בדלתת הדנובה בדרום; עם רפובליקת מולדובה במזרח, עם הונגריה במערב, ועם סרביה ובולגריה בדרום לאורך נהרהדנובה. כמו כן, בדרום מזרח הארץ יש לרומניה רצועת חוף לאורך הים השחור.

מבוא היסטורי

בעת העתיקה התגוררו בחלק מהאזור שבו שוכנת כיום רומניה שבטים דאקים שונים. במאה הראשונה לפנה"ס התפתחו שבטים אלה לכדי מבנה מדיני שלם וכוננו ממלכה רבת עוצמה שאיימה על האינטרסים של הרומאים באזור. כתוצאה מכך, התנגשות בין שני הכוחות התרחשה בראשית המאה ה-2 לספירה ודאקיה נכבשה. פרובינקיה רומית בשם דאקיה נוסדה במקום הממלכה הדאקית העתיקה.

בימי הביניים קמו בחלקה המזרחי והדרומי של רומניה שתי נסיכויות: במזרח נסיכות מולדובהMoldova (בשפות אחרות "מולדביה") ובדרום מונטניה הקרויה גם "הארץ הרומנית" (Ţara Românească וכן גם ולאכיה, Vlahia או Valachia). האזור המערבי טרנסילבניהTransilvania, המוכר גם כארדיאל (Ardeal – מהשם ההונגרי "Erdely") נשלט במשך כאלף שנים על ידי ההונגרים, תחילה כחלק מהממלכה ההונגרית, ואחרי כיבוש הונגריה על ידי הטורקים במסגרת נסיכות אוטונומית: נסיכות טרנסילבניה שהפכה במאה ה-18 לחלק מהאימפריה האוסטרית של בית האבסבורג ומאוחר יותר לחלק מהאימפריה האוסטרו-הונגרית.

אתרים פופולארים ברומניה

Share on Facebookשתף טיול זה